Ładowanie strony

31-10-2020 ,   Brodaci.net

Dzień dobry Brodacze!

Udostępniamy listę nowości, które pojawiły się na serwerze 1.16.3 na BRODACI.NET! (poza tymi, które wprowadził sam Minecraft oczywiście :) )
Postaramy się aby wszystkie te nowości pojawiały się z każdą nową edycją danego podserwera! (na większość z nich możecie liczyć już za 2 tygodnie na nowej edycji 1.8! (na przykład elytra speedometr nie chce nam zadziałać na 1.8... w sumie nie wiemy dlaczego... (:D)))

Lista nowości: 

- Na serwerze 1.16.3 (i TYLKO na tej wersji) można kupować WZBM nie będąc na serwerze. Trzeba być tylko pewnym, że było się wcześniej na 1.16.3 i że ma się miejsce w ekwpiunku.
- Naprawa w kowadle nie niszczy nazwy przedmiotu.
- Po wpisaniu komendy /warp, /homes, /kit pojawia się nowe menu ułatwiające rozgrywkę.
- Za czas spędzony na serwerze można od dziś otrzymywać nagrody! Wystarczy wpisać komendę /nagrody.
- Za pomocą komendy /playtime zobaczysz jak długo grałeś/aś na naszym serwerze, a za pomocą komendy /playtimetop - kto jest na szczycie! (te same dane można przeczytać na spawnie, na hologramie.)
- Hologramy na spawnie pokazują ilu przeciwników zabiłeś/aś, ile razy zginąłeś/aś i wiele innych ciekawych rzeczy.
- Zmieniliśmy mechanikę działania Totemu Nieśmiertelności - od tej pory wystarczy, że będzie w ekwipunku (nie musi być w ręce). W momencie śmierci uratuje nas od zgonu, dodając efekt regeneracji na 20 sekund oraz odporności na 5 sekund. Efekt może zadziałać raz na 10 minut. Totem można znaleźć u kupca za 64 szt. obsydianu i 64szt. oczy kresu.
- Został dodany drop główek zarówno z graczy, jak i z mobów. (jest 1% szansy, że wypadnie główka). W momencie, w którym zabije się moba i wypadnie wypadnie główka, szansa na kolejny drop obniża się o 50% aż do restartu serwera. Efekt Looting zwiększa szansę dropu główek.
- Przy teleportacji do innego gracza, warp lub spawn pojawiają się nowe efekty dźwiękowe i wizualne.
- Więcej interaktywnych komunikatów na chatcie. (np. akceptacja /tpa poprzez kliknięcie akceptacji na chatcie)
- Został dodany nowy argument do komendy /ps allow. Od tej pory, aby dodać kogoś do działki należy wpisać komendę /ps allow nick guest lub /ps allow nick coowner. Coowner jest tym samym dodaniem do cuboidy, które było na poprzednich edycjach, natomiast guest ma ograniczone permisje na działce - nie jest w stanie nikogo do niej dodać oraz postawić swojej kuboidy na terenie, na którym jest gościem. (niestety, nie mamy na to wpływu, zaleca się używać /ps allow nick guest)

Lista nowości dla wszystkich rang plus:

- Przy spadku wytrzymałości narzędzia poniżej 10% pojawia się komunikat nad action barem (paskiem narzędzi).
- Podczas walki z mobami (PvE) widać pasek życia przeciwnika.
- Po postawieniu armorstandu, będzie on miał ramiona, do których włożyć można narzędzia/bronie.
- Klikając na obraz na ścianie "pustą łapką" PPM przytrzymując klawisz SHIFT wchodzimy w tryb zmiany obrazu (aby wyjść z trybu zmiany obrazu, należy ponownie wykonać tą samą operację)- scrollem zmieniamy obraz.

Podpisano: Podpis